Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Направлення копій судових рішень особі, яка не має офіційної електронної адреси, має відбуватися рекомендованим листом із повідомленням про вручення.
Про це зазначив Касаційний адміністративний суд у постанові від 7.07.2022 у справі № 120/4298/21-а, інформує «Закон і Бізнес».
Суд апеляційної інстанції повернув скаргу позивачеві, оскільки у встановлений судом строк він не усунув її недоліку. Водночас вказав, що в матеріалах справи є електронна адреса представника апелянта, на яку суд двічі направляв належним чином завірену й підписану ЕЦП копію ухвали.
Своєю чергою, скаржник стверджував, що суд апеляційної інстанцій дійшов необґрунтованого висновку про наявність зазначеної в матеріалах справи офіційної електронної адреси позивача. Адже ця адреса, за якою нібито надсилалися процесуальні документи, не вказана ним в апеляційній скарзі та не є офіційною. Крім того, посилаючись на вимоги ст.251 КАС, скаржник зазначив, що в разі розгляду справи за матеріалами в паперовій формі суд зобов’язаний надсилати судові рішення також у паперовій формі рекомендованим листом із повідомленням про вручення.
КАС зауважив, що у розумінні Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21, офіційною електронною адресою є адреса електронної пошти, вказана користувачем в «Електронному кабінеті» ЄСІТС, або адреса електронної пошти, вказана в одному з державних реєстрів. Тож КАС погодився з доводами скаржника про відсутність у нього офіційної електронної адреси.
Також колегія суддів, проаналізувавши положення ст.251 КАС, зазначила, що врученим належним чином є судове рішення, яке було доставлено на офіційну електронну адресу особи, а якщо такої адреси в учасника справи немає — в день доставки рекомендованого поштового відправлення з паперовою копією судового рішення.
Крім того, при вирішенні питання про дотримання позивачем строку на усунення недоліків апеляційної скарги необхідно виходити з дати отримання ним судового рішення, надісланого в порядку та в спосіб, визначені законом.