flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
 
Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області
 
 
Після закінчення Великої Вітчизняної війни у надзвичайно складних умовах відбудови народного господарства Української Радянської Соціалістичної Республіки з 1945р. по 1954р. територія УРСР була поділена на 25 областей, однією з яких була Ізмаїльська область. Одним із 13 районів Ізмаїльської області був Суворовський район, на території якого діяв Народний суд Суворовського району. В місті Ізмаїлі діяли Народний суд м.Ізмаїла та Ізмаїльський обласний суд.
До складу суду входили народні судді, народні засідателі, секретарі. Першими суддями Народного суду Суворовського районну були Кузьмин, Ільїних, Літвінов, Піддубний, Шульц. Першими секретарями судового засідання були Далакова, Агура, Кінєва, Смокова.
Народний суд м.Ізмаїла був поділений на 2 дільниці. Суддями першої дільниці були Вербицький і Тітаренко, секретарями судового засідання - Самарський, Зубченко. Суддями другої дільниці були Смирнова, Лемечко та Коршик, секретарями  - Степаненко та Реу.
Першими суддями Ізмаїльського обласного суду були Червяков, Крокос, Мизніков, Долгіх, Цекліч, Легеза, Печерський, Мельников, Сидоренко, Латишев.
Народний суд Суворовського району Ізмаїльської області та Народний суд м.Ізмаїла розглядали кримінальні та цивільні справи. Робота була спрямована на боротьбу зі злочинністю, відшкодування збитків, заподіяних розкраданнями, на захист трудових, майнових та житлових прав громадян, охоронюваних законом інтересів державних та громадських організацій.
15 лютого 1954 року Ізмаїльська область була ліквідована з переданням території Одеській області.
У 1956 році створено Ізмаїльський район Одеської області. Місто Ізмаїл набуло статусу районного центру, що спричинило зміну назви суду (народний суд Ізмаїльського району Одеської області), територіальна підвідомчість якого поширювалась на колишній Суворовський район.
Після придбання Україною суверенітету у грудні 1991 року в країні в органах влади всіх рівнів відбувається реформування. Здійснюється удосконалення судової системи, діяльності судів.
Згідно Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону Української PCP «Про судоустрій Української PCP», Кримінально-процесуального та Цивільного процесуального кодексів Української PCP» від 17 червня 1992 року № 2464-12 судовий процес проводиться суддею одноособово за участю прокурора, адвокатів, секретаря. Народні засідателі участі в судовому процесі не приймають. Це знайшло відображення у назвах судів: з 1993 року вони діють як Ізмаїльський районний суд Одеської області та Ізмаїльський міський суд Одеської області.
З початку 2002 року згідно Закону України «Про судоустрій», прийнятому 7 лютого 2002 року, суди мали назву – Ізмаїльський районний ( місцевий) суд Одеської області та Ізмаїльський міський (місцевий) суд Одеської області.
До кінця 2002 року організаційне керівництво судами у межах і порядку, передбачених законодавством, здійснювалось Міністерством юстиції України, з початку 2003 року суди стали підвідомчими Державній судовій адміністрації України.
У 2004 році на підставі Указу Президента України від 15.03.2004 року №328/2004 «Про внесення змін до мережі та кількісного складу суддів місцевих судів» Ізмаїльський районний (місцевий) суд Одеської області та Ізмаїльський міський (місцевий) суд Одеської області було об’єднано в Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області, який розглядає як суд першої інстанції цивільні, кримінальні, адміністративні справи та справи про адміністративні правопорушення у передбачених законом випадках, за винятком справ, віднесених законом до підсудності інших судів.
 З метою забезпечення роботи суду по здійсненню правосуддя, узагальнення судової практики та іншої діяльності в Ізмаїльському міськрайонному суді Одеської області діє апарат суду.
Діяльність суду при здійсненні правосуддя спрямована на зміцнення законності та правопорядку, запобігання злочинам та іншим правопорушенням.
Робота по діловодству в Ізмаїльському міськрайонному суді Одеської області покладається на апарат суду.
З 2006 року діловодство у Ізмаїльському міськрайонному суді Одеської області здійснюється згідно з Інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді, затвердженою Наказом Державної судової адміністрації України 27.06.2006 року № 68, яка встановлює єдиний порядок документування діяльності суду, регламентує порядок роботи з документами з моменту їх надходження чи створення в суді до відправлення або передавання до архіву, звернення до виконання судових рішень, порядок приймання судових справ і кореспонденції, реєстрації та облік судових справ матеріалів, реєстрацію та облік звернень громадян, формування судових справ; приймання, облік і зберігання речових доказів та особистих документів у судових справах, складання номенклатури справ суду, передача справ до архіву суду тощо.
В архіві Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області зберігаються документи за 1944-2009 роки. Це справи постійного зберігання, судові (кримінальні,   цивільні, адміністративні) справи, справи про адміністративні правопорушення, справи загального діловодства, журнали та картотеки. Судові справи за поточний рік зберігаються в канцеляріях суду (з кримінальних, цивільних і адміністративних справ).
Видача справ з архіву для тимчасовою користування, підготовки відповідей на запити та заяви юридичних та фізичних осіб про надання копій вироку, рішення, постанови суду, витягу з рішення суду тощо здійснюється лише за резолюцією голови суду. Для видачі справ в архіві суду ведеться спеціальний журнал обліку, в якому зазначається дата видачі справи, номер справи, мета видачі, одержувач, підпис про отримання справи, дата повернення справи.
У теперішній час Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області розташовано у двоповерховій будівлі за адресою: Одеська область, м.Ізмаїл, вул.Клушина, 2. У зв’язку зі збільшенням чисельності штату суду заплановано будівництво третього поверху.
 
 
Голова Ізмаїльського
міськрайонного суду                                                        С.М. Пепеляшков