Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Уряд затвердив типовий порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців категорій “А”, “Б” і “В”. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 640.
«Оцінювання проводиться на підставі ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності державного службовця, визначених з урахуванням його посадових обов’язків, а також дотримання ним загальних правил етичної поведінки та вимог законодавства у сфері запобігання корупції», – зазначено у документі.
Згідно з документом, держслужбовця можуть перевіряти, якщо він перебував на займаній посаді у звітному році з визначеними йому завданнями не менш як шість місяців.
Перевірка проводиться щороку у жовтні-грудні за період з 1 січня поточного року або з дати визначення завдань до дати прийняття наказу (розпорядження) про проведення оцінювання. Варто зазначити, що визначення завдань і ключових показників для кожного державного службовця проводиться у грудні року, що передує звітному, або протягом п’яти робочих днів після призначення чи переведення на посаду.
Відповідно, роботу державних службовців за 2018 рік оцінюватимуть так: визначення завдань і ключових показників триватиме у грудні 2017 року, а оціночна співбесіда, визначення та затвердження результатів оцінювання — у жовтні-грудні 2018 року.
За результатами оцінювання виставляється негативна, позитивна або відмінна оцінка, яку повинні обгрунувати.
Зауважимо, у разі отримання державним службовцем категорії «А» (вищого корпусу державної служби) негативної оцінки не раніше ніж через три місяці проводиться повторне оцінювання.
За результатами оцінювання державний службовець категорії “Б” або “В” разом із службою управління персоналу складає індивідуальну програму підвищення рівня професійної компетентності.
Додамо, отриманий висновок може бути оскаржений, його може скасувати суб’єкт призначення або суд.