flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Повідомлення для ЗМІ

23 серпня 2018, 13:59

22.08.2018 р. Інтернет видання BessarabiaINFORM оприлюднило статтю під назвою «Понять и простить: в Измаиле суд освободил виновника пьяного ДТП, в котором пострадал подросток, от уплаты штрафа».
Прес-служба Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області, закликає журналістів об’єктивно висвітлювати інформацію, без негативного забарвлення, яке принижує авторитет Судової влади України, що може бути розцінено як тиск на суд.
Суд підтверджує інформацію, що 27.07.2018 р. був ухвалений вирок за фактом ДТП за участі автомобіля «BMW» та мопеду «Yamaha» під керуванням неповнолітнього, що відбулася 28.03.2016 р. на пр. Миру навпроти будинку № 35. При цьому автомобіль марки «BMW» рухався з боку вул. Кишинівська в напрямку пр. Суворова.
За вироком суду винуватим у вказаній ДТП був визнаний водій автомобіля «BMW», який, згідно вироку суду, керував транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Обвинуваченому у ДТП призначено покарання за ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) у виді штрафу в максимальному розмірі, що передбачений санкцією ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України. На підставі п. «в» ст. 1 Закону України «Про амністію у 2016 році» обвинуваченого, як такого, що має малолітню дитину, 2014 р.н., було звільнено від відбування призначеного за вироком покарання.
Наголошуємо на тому, що відповідно до статей 85, 86 Кримінального кодексу України, статей 1, 10 Закон України «Про амністію у 2016 році», у випадку наявності певних умов, що передбачені Законом України «Про амністію у 2016 році» (у даному випадку наявність у обвинуваченого дітей, яким не виповнилося 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку, визнаних інвалідами, за умови не позбавлення батьківських прав обвинуваченого), суд зобов’язаний звільнити від відбування покарання осіб, визнаних винними у вчиненні необережного злочину, який не є особливо тяжким відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України. Частина 1 ст. 286 Кримінального кодексу України відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України є необережним злочином невеликої тяжкості.
Суд, як і будь-який інший державний орган, згідно статті 19 Конституції України, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. А закони в нашій Державі ухвалює Верховна Рада України, склад якої обирає народ України, від імені якого і діє Верховна Рада України. Закон про амністію ухвалюється Верховною Радою України. Тому у випадку наявності закону про амністію суд зобов’язаний його застосувати. Роль суду в даному випадку звужується лише до перевірки певних фактів, які дозволяють застосувати закон про амністію. Як от у даному випадку наявність у обвинуваченого дітей, яким не виповнилося 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку, визнаних інвалідами, за умови не позбавлення батьківських прав обвинуваченого. При підтвердженні цих фактів суд, незалежно від власної волі зобов’язаний вчинити саме так як приписує закон.
Тому в даному випадку недоречно говорити, що п’яного водія помилували, та вирок суду має здивувати громадськість. Якщо і є якесь невдоволення таким рішенням, то свої зауваження слід звертати до Верховної Ради України щодо закону про амністію.
Звертаємось до редакції видання BessarabiaINFORM з проханням отримувати інформацію з першоджерела, а саме від суду напряму. Прес-служба суду із задоволенням надасть усю необхідну інформацію та прокоментує будь-яку ситуацію.


Суддя – спікер  Ізмаїльського
міськрайонного суду                                                                                                                                                                                             Яковенко І.І.