flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Повідомлення прес – служби суду для ЗМІ

14 листопада 2018, 12:22

13.11.2018 р. Інтернет видання BessarabiaINFORM оприлюднило статтю під назвою «Водителю-пенсионеру за аварию в Измаиле дали условный срок, лишили прав и обязали компенсировать 55 тыс грн морального ущерба», яка також була поширена в соціальних мережах.

Це вже не перший випадок, коли журналісти видання BessarabiaINFORM подають матеріал із негативним забарвленням. Прес-служба Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області вже закликала та в черговий раз закликає журналістів об’єктивно висвітлювати інформацію, без негативного забарвлення, яке принижує авторитет Судової влади України. Слід розуміти, що, принижуючи авторитет Судової влади, принижується і довіра населення до суду, а без довіри населення до суду неможливо утвердити демократію в країні.

Суд підтверджує інформацію, що 22.10.2018 р. був ухвалений вирок за фактом ДТП за участі автомобіля «ВАЗ-2103» та мотоцикла «Honda», що відбулася 01.05.2018 р. по вул. Телеграфній. При цьому автомобіль марки «ВАЗ-2103» рухався з боку вул. Топольної в напрямку вул. Першотравнева.

За вироком суду винуватим у вказаній ДТП був визнаний водій автомобіля «ВАЗ-2103», оскільки він в порушення вимог п. п. 10.1, абз. 2 п. 10.4 Правил дорожнього руху, при виконанні повороту ліворуч по ходу свого руху, не надав дорогу мотоциклу «Honda», який рухався у зустрічному напрямку, в результаті чого навпроти будинку № 139-а, до якого здійснював поворот водій автомобіля, сталося зіткнення транспортних засобів.

Звертаємо увагу на те, що потерпілому у вказаній ДТП, водію мотоцикла «Honda», завдано ТЯЖКІ тілесні ушкодження у виді відкритого осколкового перелому обох гомілкових кісток, а також закритий перелом п'ясної кістки. Саме тому водія автомобіля «ВАЗ-2103» було визнано винуватим у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 286 КК України, санкцією якої передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

З урахуванням того, що обвинувачений раніше не був судимим, вперше притягувався до кримінальної відповідальності, повністю визнав вину та щиро розкаявся у вчиненні злочину, те, що у нього відсутні обставини, що обтяжують покарання, його похилий вік, суд вирішив за можливе призначити йому мінімальне покарання (3 роки позбавлення волі), а також визнав за доцільне звільнити його від відбування покарання з випробуванням строком на один рік. До речі, а постраждалий від ДТП досі не в змозі самостійно пересуватися. Такий тяжкий злочин за жодних обставин не можна було залишати без якогось реального покарання. Тому обвинуваченому і було призначено додаткове покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами на строк два роки (санкцією передбачено до 3 років). При цьому керування транспортним засобом не пов’язане з джерелом доходів для обвинуваченого. В Європі за такий злочин, мабуть, позбавили б прав довічно. Може, саме тому у них безпечніше на дорогах. Адже не таємниця, що на наших дорогах коїться просто жах, щодня люди гинуть. У виданнях кожного дня по декілька повідомлень про ДТП, що трапляються в лише одному м. Ізмаїлі. Тому ситуацію на дорогах вже давно треба змінювати. Але в даному випадку, враховуючи, що обвинувачений є особою пенсійного віку, йому з точки зору гуманності було призначено мінімальне можливе покарання (3 роки позбавлення волі), і то від нього він був звільнений від відбування покарання з випробуванням на оди рік, по проходженню якого за умови, що обвинувачений не вчинить новий злочин та не порушуватиме систематично громадський порядок, буде повністю звільнений від цього покарання.

Тут і виникають логічні запитання. Чи справедливий такий вирок за описаних обставин? Чи може, хтось із читачів хотів би опинитися на місці постраждалого із відкритим осколковим переломом обох гомілкових кісток? Чи потрібне такому потерпілому лікування? Чи морально він постраждав від такої тяжкої травми? Чи слід повністю звільняти від покарання за такий злочин та від відшкодування шкоди винуватця ДТП тільки на тій підставі, що він є пенсіонером? Відповіді очевидні.

Що стосується інших справ, про які згадувалося у статті, то на прикладі описаної справи, повідомляємо, що кожна справа індивідуальна, до кожної потрібний індивідуальний підхід, у кожній є свої особливості, про які не завжди згадують. А суд, маючи в наявності усі матеріали справи, може робити якісь висновки та приймати рішення.

Тому в даному випадку недоречно ставити під сумнів будь-який вирок суду, у тому числі і той про який йдеться у статті.

В черговий раз звертаємось до редакції видання BessarabiaINFORM з проханням отримувати інформацію з першоджерела, а саме від суду напряму. Прес-служба суду із задоволенням надасть усю необхідну інформацію та прокоментує будь-яку ситуацію, щоб громадськість отримала достовірну інформацію, а не ту, яка покликана лише на створення суспільного резонансу за рахунок авторитету суду.

 

Суддя – спікер  Ізмаїльського
міськрайонного суду                                                          Яковенко І.І.